Karamollaoğlu’ndan Erbakan sorusuna dikkat çeken cevap: CHP ile bir arada olurdu

Muqe

Global Mod
Global Mod
Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Fatih Atik’in programına katıldı. Siyaset ve iktisat gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu’na, dikkat çeken bir soru soruldu.

Necmettin Erbakan’ın hayatta olması durumunda CHP ile bir arada olup olmayacağı sorusuna ‘Kesinlikle’ karşılığını veren Karamollaoğlu, “Bugün hayatta olsa katiyetle CHP ile bir arada olurdu” dedi.

“HERKESLE BİR ORTAYA GELEBİLECEK BİRİSİYDİ”

Karamollaoğlu, şöyleki devam etti:

“Bugün hayatta olsa katiyen CHP ile birlikte olurdu. Bugün bizim güttüğümüz siyasetleri tahminen de epeyce ileri bir noktada gündeme getirirdi.

Erbakan hocamız bu noktalarda herkesle bir ortaya gelmekten çekinmez, nerelerde uzlaşılabilir bunun üzerinde dururdu. Her partinin de benimsediği temel fikirler vardır. Bu fikirlerin hepsi kabul edilemez diye bir şey yok…”

FATİH ERBAKAN’A: ÇOCUKÇA HAL SERGİLİYOR

Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan’ın oğlu ve bir daha Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ın 6 siyasi partinin genel liderinin bir ortaya geldiği toplantıyı hatırlatıp CHP haricindeki 5 partiye yaptığı çağrıyı da kıymetlendirdi.

Karamollaoğlu, Fatih Erbakan için şu sözleri kullandı:

“Çok çocukça bir tutum sergiliyor. Kendi babasına da ona kendi vefatından evvel soruldu. Fakat kendi babası bile ‘Çoluk çocukla bu iş olmaz’ dedi. Çok yanlış bir hal sergilediler. Bunun hesabını vermediler. Ben daha bu biçimde bir mevzuya gelmedilk evvel kendisiyle en az üç sefer görüştüm. birlikte çalışalım diye tekliflerde bulunduk kabul etmedi. Akabinde da bizi o binadan çıkardı ve kendi partisini kurdu.”