İttifakın adayı kim olacak? Kılıçdaroğlu KARAR TV’de yanıtlıyor

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu, KARAR TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’un konuğu oldu. “Gündem Özel” programında gündemi pahalandıran Kılıçdaroğlu’nun konuşması şu biçimde;

(Üçüncü ittifak) “Biz hoş bir ahenk içerisinde çalışıyoruz. İktidar kendi koltuğunu korumak için seçim kanununda kimi değişiklikler yaptı. Ne yaparsa yapsın bizim için hiç değerli değil. Çıkan kanuna nazaran bizim bir daha bir strateji belirlememiz lazım. Parlamentoda da çoğunluğu sağlamamız lazım. Biz CHP olarak bu çalışmayı yapıyoruz kendi partimiz içerisinde. Eminim öbür partiler de yapıyordur. Temel Beyefendi de bu biçimde bir çalışma yapıyor ki ittifak içerisinde bir ittifak olabileceği kanısı içerisinde. Ben de sizin programınızda öğrendim bu biçimde bir niyeti olduğunu. Hürmet duyacağız. Ayın 24’ünde toplanacağız. Benim ferdî görüşüm oturulup konuşulur ve başkanlar karar verirler. Bir siyasi partinin fazla milletvekili çıkarmasının benim için bir değeri yok. Parlamentoda çoğunluğu oluşturmak değerli. bu biçimde Türkiye rahat bir nefes alacak. Bu çerçevede oturup konuşmamız lazım. Bu 8 seçenekli modeli bu işin uzmanları yapıyorlar. Her bir vilayette farklı çalışma yapılması lazım. Biz de yapıyoruz öteki partiler de yapıyorlar. Hoş sonuçlar çıkacak ortaya. İsmine millet ittifakı dedik altında altı parti var. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirmek istiyoruz. Bunu tek başına cumhurbaşkanı getiremeyeceğine bakılırsa parlamento çoğunluğu gerekiyor. Kıymetli olan maksada ulaşmak. Biz daima birlikte parlamento çoğunluğunu oluşturmamız lazım. “

DETAYLAR GELİYOR…