İmamoğlu’ndan Rize mitingi: Bir kişi değil millet kazanacak

Muqe

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretinde konuştu. Farklı görüşlerdeki 6 siyasi partinin “memleketin özgürleşmesi için” bir ortaya geldiğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Ben de 6 başkanın ortaya koyduğu fikrin, İBB Lideri olarak en kuvvetli neferi olacağım” dedi.

Hükümete yönelik de tenkitte bulunan İmamoğlu, “Bunlar da her ağacı beton ediyor. Her şeyi ben kazanacağım diye diye üst üste iki sefer kaybettiniz” sözlerini kullandı.

‘HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ’

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

“Bir kişi değil, millet kazanacak. Bizim çay üreten insanlarımız mutsuz. Zira tarımın desteklenmediği hiç bir toplum hiç bir hususta başarılı olamaz. Biz çayın da fındığın da tabiatın da yanındayız. Sizlerle birlikte çayda yaşanan sorunu da tarımda yaşanan sorunu da çözeceğiz.

Farklılıklarımız bir ortaya geldiğinde epeyce daha hoş oluyor. Beşerler şunu hatırlasın, özgürlüklerden, şayet niyetini söylemiş olduği için suçlanan bir toplum değil, kanısıyla insanlara ışık tutan bir toplum haline gelirsek iktisatta de yeterli oluyoruz bu biçimde.

Ben ‘İstanbul ittifakının adayıyım’ demiştim. Günün sonunda tahminen de tarihin en yüksek oyunu alarak İBB Lideri seçildim. Artık de bu milletin en az yüzde 60’ının bir değişim istediği ortamda daima bir arada başaracağız nazaranceksiniz. Bu masanın en büyük vaadi barıştır, huzurdur, milletçe dimdik ayakta olmaktır.”