İBB Sözcüsü Ongun tartışma yaratan ‘otobüs’ fotoğrafını kıymetlendirdi: Tartışmaları önemsemiyoruz

Muqe

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri . İmamoğlu Kemalpaşa mitinginin akabinde Trabzon’a dönerken, 2 buçuk saatlik yol boyunca otobüste gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu’na Karadeniz ziyareti sırasında bir dizi gazeteci eşlik etti. Bu isimler içinde Nagehan Alçı, İsmail Saymaz, Hasret Gürses, Gülşah İnce ve Ertuğrul Özkök yer aldı.

İmamoğlu’nun otobüsünde Nagehan Alçı’nın yer alması tenkitlerin odağı haline geldi. HALK TV programcısı Emin Çapa, Alçı’nın, İmamoğlu’nun otobüsünde yer almasıyla ilgili olarak “Ekrem Beyefendi hayatının yanlışını yaptı” yorumunda bulundu.

NAGEHAN ALÇI: ORTADOĞULU KABİLECİ BAŞ YAPISINA SAHİP OLDUKLARINI KANITLADILAR

Alçı ise “Bir gazeteci olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seyahatine davet edildiğimde elbette kabul ederim. Bu gazeteciliğin bir gereğidir. Bu davete icabet ettiğim için bana ya da bu daveti yaptığı için Sayın Ekrem İmamoğlu’na hakaret edenler Ortadoğulu kabileci baş yapısına sahip olduklarını kanıtladılar” açıklamasıyla kendisine yöneltilen tenkitlere karşılık verdi.

MURAT ONGUN: BİZ BU TARTIŞMALARI ÖNEMSEMİYORUZ

İBB Sözcüsü Murat Ongun da Alçı’nın İmamoğlu’nun otobüsünde yer almasına yönelik ilgilere cevap verdi. FOX TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuşan Ongun, Nagehan Alçı’nın Karadeniz bölgesinde sevilen bir isim olduğunu belirtti.

Ongun ayrıyeten bu tartışmaları önemsemediklerini kaydederek şunları söylemiş oldu:

“Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu tartışmaları medyanın kendi içerisindeki tartışmalar olarak görüyor, bu biçimde kıymetlendiriyoruz. Bu tenkitler 200-300 kişinin kendi içindeki yorumları, eleştirileridir. Biz bunu önemsemiyoruz. Biz Twitter’a bakmıyoruz. Fotoğrafı ben istedim. Bu bizim birinci seyahatımız değil. Bundan daha sonra da yapacağız. Ardahan’a da gideceğiz. Ayrıyeten bu seyahate Hande Fırat’ı da da davet etmiştim. Eşi ile ilgi olarak birtakım tartışmalar olduğu için gelemedi.

SAYIN LİDER ONAY VERMESEYDİ BEN BU GEZİYİ DÜZENLEYEBİLİR MİYDİM?

Ben bu tartışmaları epeyce önemsemiyorum. Nagehan Alçı oralarda epey seviliyor. Ben listeyi kendi başıma hazırlamadım. Seyahat hazırlarken listeyi sayın lidere sunuyorum. Sayın lider onay vermeseydi ben bu geziyi düzenleyebilir miydim? İmamoğlu’nun keyfi yerinde. O, bu tartışmalara bakmıyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz.”