Hertha’nın yatırımcısıyla, Mainz’e verilen ceza gibi.

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Çok güzel: Hertha’nın yatırımcısı Mainz’e verilen ceza gibi

Berlin Olimpiyat Stadı’ndaki kura çekiminden önce Hertha BSC, ABD’li yatırımcı 777 Partners ile sözleşme imzaladığını duyurdu. Herkes bu yeni ortaklığı sevmiyor.


Karin Buehler

Mainz forveti Ludovic Ajorque'nin (soldan 2.) Cumartesi günü attığı gol, Hertha Berlin'in sahanın iki puan gerisinde kaldığı anlamına geliyordu.


Mainz forveti Ludovic Ajorque’nin (soldan 2.) Cumartesi günü attığı gol, Hertha Berlin’in sahanın iki puan gerisinde kaldığı anlamına geliyordu.Andreas Gora/imago


Hertha BSC’nin Cumartesi günü Bundesliga’da Mainz 05’e karşı iç saha maçına dört saatten az bir süre kala resmi olarak duyurduğu ABD’li yeni yatırımcı 777 Partners ile yapılan anlaşma hakkında ne düşündükleri, doğu virajındaki bir pankartta yazıyordu. Berlin Olimpiyat Stadı’nı okumak için: “Hızlı para için kontrol kaybı. 50+1 sadece kağıt üzerinde mi?!” Hertha’nın en sadık hayranlarının kamuoyuna duyurduğu endişeler haklı. Kulübü daha önce, Miami merkezli bir özel yatırımcı grubu olan 777 Partners’ın, daha önce yatırımcı Lars Windhorst’un bir holding yan kuruluşunun sahip olduğu hisseleri satın aldığını duyurmuştu. Hertha BSC GmbH & Co. KGaA’nın 777 Partners’ta yeni bir hissedarı oldu.


ABD’li yatırımcı 777 Partners, Windhorst’tan hisseleri devraldıTicaret daha uzun süre duyuruldu: Ocak ayının sonunda Hertha’nın finans direktörü Thomas Herrich, önümüzdeki iki veya üç hafta içinde bir anlaşma yapılmasını umduğunu söyledi. Yapışkan Hertha’nın dilimler halinde alması gereken 100 milyon avro hakkında spekülasyonlar vardı.


Hertha’nın zaman ufku, lisans belgelerinin Alman Futbol Ligi’ne sunulması gereken 15 Mart’a giderek yaklaştığı için müzakereler daha uzun sürdü. Sonuç olarak, ABD’li yatırımcı Windhorst’un yüzde 64,7 hissesini devraldı ve bu süreçte, yine toplam beş üyeden oluşan Hertha BSC & Co. KGaA’nın denetim kurulunda iki sandalye kazandı. şirketin danışma kurulunda iki koltuk olarak.“Strunz’a ne izin verir?”: Trapattoni’nin 25 yıl önceki öfke konuşması tsunami gibi

Windhorst’un şimdiye kadar sahip olduğundan daha fazla kontrol, daha fazla etki. Öte yandan, FC Sevilla, Genoa CFC ve Standard Liège gibi kulüplerle küresel bir çoklu kulüp ağı oluşturmaya başlayan 777 Partners’ın sorumluları, Windhorst’un sahip olduğundan daha fazla futbol anlayışına sahip görünüyor.


ABD’li yatırımcı KKR ve finans hokkabazı Windhorst’tan sonra, 777 Partners artık Hertha’yı uzun vadede zor durumda bırakabilecek bir yatırımcı mı? Üç yıldır borçların arttığı, özkaynakların daraldığı ve bu sezon için 64 milyon euro zarar bekleyen kulüp? Pekala, bir taraftar olarak, bir kulüp olarak, bir kulüp başkanı olarak, bu formda istemediğiniz ama yine de gerçekten kullanabileceğiniz bir şeye nasıl tepki vermelisiniz?


Ngankam, Hertha için bir penaltı sunuyor, Ajorque eşitliyorBelki de Hertha’nın Cumartesi günü Mainz’e karşı 1-1 (1-0) maçında, takımın VAR’ın müdahalesiyle kararlı, fırtınalı bir başlangıçtan sonra hakem Benjamin Cortus tarafından pohpohlayıcı bir ceza aldığı zamanki gibi. Mainz’den Leandro Barreiro, Lucas Tousart’ın ortasından sonra eliyle topa çok az temas etti. 41.689 seyirci tarafından işgal edilen tribünlerdeki Hertha profesyonellerinden hiçbiri penaltıdan şikayetçi olmadı. Ancak Hertha alabildiğini aldı: Jessic Ngankam penaltıyı zahmetsizce çevirdi.


22 yaşındaki Berlinli, başlangıçta Cumartesi günü forvet Dodi Lukebakio’nun önüne geçti ve en azından devre arasında diğerleriyle alarma geçti. Mainz dereceleri tatile kadar kaldı. Ancak taraf değiştirdikten sonra, Hertha’nın gücü Olimpiyat Stadı’nın yer altı mezarlarında bir yerlerde kaldı. Ne de olsa: Savunmada, Sandro Schwarz’ın takımı başlangıçta derli topluydu. Ama sonra Ludovic Ajorque sağ üst köşeye güzel bir vuruşla topu Mainz adına 1-1 yaptı.


Yoğun bakımdaki yaşlı kadın: Kay Bernstein, Hertha BSC'nin Başkanı

Yoğun bakımdaki yaşlı kadın: Kay Bernstein, Hertha BSC’nin Başkanı

“Sonuç sinir bozucu. Aslında her şey kontrolümüz altındaydı ve taktiğimiz işe yaradı. O zaman belki biraz fazla pasif kaldık ve Mainz ilk gol şansıyla gol attı,” dedi Ngankam. Hertha Berlin tekrar daha saldırgan hale geldi. Bir kornerden sonra, Marc Oliver Kempf üst direğe yöneldi. Mainz’in de şansı vardı. Ama berabere kaldı. Ngankam, Berlinliler küme düşme mücadelesinde üst üste üçüncü ev galibiyetini kaçırdıktan sonra, “Bir puan kazandık ama iki puan da verdik” dedi. “Masa durumunun farkındayız, ancak her şey kendi elimizde ve bu nedenle sadece kendimize bakıyoruz.”


Kay Bernstein, geçen yaz başkan seçildiğinde, yaşlı kadını yoğun bakımdan eski haline döndürmek için yalnızca Hertha’ya güveneceğine söz verdi. Sportif ve mali durumu kastetmişti. Hafta sonu 777 Partners ile olan anlaşmayı ileriye dönük bir adım olarak nitelendirdi: “Bu stratejik ortaklık, Hertha BSC’nin yeniden yapılanma sürecini ve ekonomik konsolidasyonunu daha da ilerletmemize yardımcı olacak. Bu nedenle 777 Partners’ı Hertha ailesine katmaktan mutluluk duyuyoruz.” Şimdi onun çok iyi bir aile üyesi olup olmayacağını kim bilebilir? Belki de sonunda yatırımcılar ceza gibidir. Onları anladığınızda, pragmatizm, korkunç veya güzel gibi sıfatlardan daha önemlidir.