Hertha hayranları sezonu nasıl geçirdi? İnişten sonra ne umuyorsun?

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Hertha hayranları sezonu nasıl geçirdi? İnişten sonra ne umuyorsun?

Wolfsburg’daki maçtan önce, Pal Dardai Hertha BSC’de baş antrenör olarak kalacak gibi görünüyor. Peter Pekarik de muhtemelen uzar. Sadece lisansı eksik.


Karin Buehler

Kulüp lisansı alırsa gelecekte Hertha Berlin'de 2. Bundesliga'ya uygulanacak bir mesaj:


Kulüp lisansı alırsa gelecekte Hertha Berlin’de 2. Bundesliga’ya uygulanacak bir mesaj: “Gelecek taraftarlarındır.”Soren Stache/dpa


Pal Dardai’nin Perşembe günü Hertha’nın VfL Wolfsburg’daki birinci lig derecesi öncesinde (Cumartesi 15:30, Sky) düzenlediği basın toplantısında doğruladığı gibi, Jan Gülcan zaten böyle düşünmüştü. “Koç kesinlikle çok sayıda genç oyuncu kullanacak.” Oranienburger FC Eintracht genç takımında defans oyuncusu olan Jan Gülcan (17), kendini bildi bileli bir Hertha taraftarı. Bu sezon, doğu virajındaki ilk sezonuydu. Lise öğrencisine onay için sezonluk bilet verildi. Ve geçen Cumartesi, VfL Bochum Olimpiyat Stadı’nda 94. dakikada Hertha’nın küme düşmesini kesinleştiren skoru 1-1’e getirdiğinde, Bochum ve arkadaşlarından gözyaşları aktı.

Gülcan o andaki sessizliği yaşadı. onunla tanıştı Uzak geziden ve Gelsenkirchen’deki 2: 5’ten sonra babasına şunları söyledi: “Bu bir rezaletti. Küme düştük.” Bu noktada, on birinci sınıf öğrencisi birinci bölümü çoktan bitirmişti. Ancak Mayıs ayı başlarında Stuttgart’a karşı 2-1’lik galibiyetten sonra umut geri geldi. “Harikaydı” diyor Jan Gülcan. Orada da ağlamaya başladı – forvet Jessic Ngankam coşkuyla ve aşırı bir şekilde Hertha bayrağının bulunduğu gömlek göğsüne vurduğunda. Gülcan, “Artık o kadar alışık değiliz, futbolcuların para hırsı için buraya tekme atıp bizim kulübümüz için can çekişmelerine artık alışamadık” diyor. “Jessic’in 1. FC Union’a taşınması, söylentiye göre asla gerçekleşmeyecek.”

Hertha’nın ehliyet umudu


East Curve için sezonluk bileti olan ilk sezonunda, kulübü ona tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi çok şey yaşattı: saçmalıklar, teknik direktör değişikliği, dağılma, sportif direktör değişikliği, casus hikayeleri, kadro değişikliği. yatırımcılar ve teknik direktör Pal Dardai’nin ikinci dönüşü. Gülcan veya Prenzlauer Berg’den Hertha üyesi Tobias Ziesecke gibi taraftarlar o kadar çok şey yaşadılar ki, küme düşme onları yoldan çıkarmıyor. “Hertha ile ikinci lige ilk gidişim değil, üçüncü gidişim. Acı çekme yeteneğine sahibiz” diyor Ziesecke (32) ve “küme düşmek belki de bir fırsat. O zaman biraz daha düzenli kazanabilirsiniz. Umarım ehliyet alırlar.”

Hertha BSC’ye bağlı kalan herkesin umduğu şey de budur. Ayrıca Perşembe günü Wolfsburg maçından önce konuşan Dardai, “Fırsat ortaya çıkarsa, onlara oynama süresi vermek için genç oyuncuları değiştireceğiz” dedi. Genç futbolcuların şansı. “Berlin yolu yuvarlaktır. Lisansımız varsa, o zaman oraya kaç tane genç oyuncu koyduğumuzu görebiliriz,” dedi Dardai, geri dönen Linus Gechter ve Marten Winkler’a ek olarak şaşırtıcı bir şekilde eski bir oyuncuyu da içerecek olan ikinci lig kadrosuna bakarak. 2012’den beri Hertha’da oynayan Peter Pekarik (36). Her halükarda Hertha’nın spor direktörü Benjamin Weber, Slovak savunma oyuncusu hakkında şunları söyledi: “Bir futbolcu olarak bizi desteklemeye devam edeceğinden eminiz.”

Pal Dardai’nin kadro analizi koçun nerede olduğunu gösteriyor


Dardai, yazılı kadro analizini çoktan sundu. Son birinci lig maçından önce bile, kulübün baş antrenör olarak Macar ile plan yapmaya devam edeceğini gösteren bir durum. Taraftarların çoğu bunu istiyor: “Umarım Dardai teknik direktör olarak kalır. Ben onun hayranıyım” diyor Ziesecke. “Dardai ile inşallah ikinci klasmana çıkacağız. Bobic’in o sırada Dardai’yi serbest bırakması, onun aleyhine konuştu. Bobic başından beri iyi bir iş çıkarmadı. Kendisini gerçekten bir Hertha oyuncusu olarak görmüyordu, sorun buydu” diye açıklıyor Gülcan.

Herthaners kalplerini kulübe koydu. Ya da Gülcan’ın yaklaşık bir yıl önce Hamburg’daki küme düşme maçı biletlerinin internette satışa çıktığı gün hocasına tuvalete gitmesi gerektiğini söylediği gibi biraz yalan söylüyorlar. Orada, biletler Paypal aracılığıyla alışveriş sepetine gelene kadar cep telefonundan yazı yazdı. Hertha’nın Bundesliga’da tuttuğu Hamburg’daki 2-0 galibiyeti, sabahın dördüne kadar merkez otobüs durağına gelmemesine ve üç saat sonra okula gitmek zorunda kalmasına rağmen kalbinin atmasına neden oldu.

“Hertha’nın ortalama 53.000 seyirciye sahip olması, kulübü kaç kişinin desteklediğini gösteriyor. İkinci bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca Karlsruhe, St. Pauli, umarım HSV veya Rostock’a karşı oynanan maçlar nedeniyle. Ve Elversberg yükseliyor. 10.000 kişilik bir stadyumları var. Hertha 8 bin hayranla gelse harika olur” diyen Gülcan, “Aşk lig tanımaz sonuçta” diyor.