Hertha BSC, küme düşme savaşındaki iç çekişmelerin sona ermesinden nasıl yararlanabilir?

Ethereum

New member
Ev
Spor Dalları
Hertha BSC, küme düşme savaşındaki iç çekişmelerin sona ermesinden nasıl yararlanabilir?

Hertha’nın Bundesliga inişlerine başarısız transfer politikaları ve iç anlaşmazlıklar eşlik etti. Mevcut ittifak bu nedenle umut veriyor.

Uyum şu anda Hertha BSC’de çok önemlidir.Şehir Basın

Borussia Mönchengladbach ile düellodan önce Hertha’nın kazanacağına dair tek kuruş bile iddiaya girmezdim. Zihinsel olarak çok zayıf, bireysel düşüşlerle savunma, karşıt standartlara eşit değil, saldırı zararsız. Takım 2023’te şimdiye kadar kendini böyle gösterdi. Ancak Pazar öğleden sonra takım ve teknik direktör Sandro Schwarz bana daha iyi öğretti ve sonunda küme düşme mücadelesinde direnç gösterdi. Ayakta kalmak için uzun bir yolda ilk önemli adım.

Şüpheciliğimin kökleri geçmişe dayanıyor, çünkü bir muhabir olarak üç Hertha küme düşmesini yakından deneyimledim – oyuncuların gözyaşları ve umutsuzluğu, patronların gözünde tamamen boşluk. Ve bir muhabir olarak tüm tarafsızlığıma rağmen, bu deneyimler kesinlikle acı vericiydi.

Hertha geçmiş hatalardan ders alıyor mu?

Mevcut kulüp yönetimi, 1991, 2010 ve 2012’de ikinci lige yükselen geçmişin hatalarından ders alabilecek mi? Geriye bir bakış:

Henüz Duvar’ın yıkıldığı izlenimi altında olan 1990/91 sezonunda Hertha yönetimi tarihi bir hata yaptı. Hertha kendini hemen tüm Berlin’i kapsayan bir kulüp olarak sunmak istese de, iş personel politikasına geldiğinde bunu yapmadı. Doğunun en iyi oyuncuları, özellikle BFC Dynamo’dan, göz ardı edildi. Boşuna Hertha’dan sinyal bekleyen Andreas Thom, Thomas Doll ve Frank Rohde, bunun yerine Bayer Leverkusen ve Hamburger SV’de kariyer yaptı.

Hertha BSC'de genç destek: Benzin istasyonundaki üç kişi

Hertha BSC’de genç destek: Benzin istasyonundaki üç kişi

Hertha, Uwe Rahn gibi yaşlanan yıldızlara güvenmeyi tercih etti veya İngiliz Mark Farrington ile ancak Farrington’un Fortuna Sittard’a hücum ettiği Hollanda liginden bir maçın TV yayınından sonra sözleşme imzaladı. Takımın yeteneklerine ilişkin feci yanlış değerlendirmeler ve çok sayıda transfer fiyaskosu, takımı üç maç gününden sonra asla terk edemedikleri masadaki son sıraya fırlattı.

Doğu-Batı konusu kulüpte uzun yıllar rafa kaldırıldı, bugün Kay Bernstein’ın başında bile Doğu’da büyümüş bir başkan var. Ancak birkaç hafta öncesine kadar sporun başında olan Fredi Bobic, kadro kalitesini benim açımdan abarttı ve sayısız transferde yanıldı. 1991’e ölümcül bir paralellik.

Hertha Berlin maçı Gladbach'a karşı çeviriyor ve sonunda tekrar kutluyor

Hertha Berlin maçı Gladbach’a karşı çeviriyor ve sonunda tekrar kutluyor

2009/10’da durum tamamen farklıydı. 2009 yazında Başkan Werner Gegenbauer ile uzun vadeli teknik direktör Dieter Hoeneß arasında yönetimde yaşanan tartışmaların ardından, eski santrafor Hoeneß gitmek zorunda kaldı. Sefalet yoluna girdi. Josip Simunic, Andrej Woronin ve Marko Pantelic’te mutlak en iyi üç oyuncu kulüpten ayrıldı. Yeni teknik direktör Michael Preetz para biriktirmek zorunda kaldı, transfer döneminin son gününde telaşla üç profesyoneli (Ramos, Kringe, Cesar) getirdi ve bunlardan yalnızca Kolombiyalı Adrian Ramos isabet aldı. Geçen sezon Hertha ile uzun süre şampiyonluk için oynayan teknik direktör Lucien Favre’nin büyüsü bozuldu ve halefi Friedhelm Funkel onu kurtaramadı.

2011/12 sezonunda da kulüp yönetimi (Gegenbauer/Preetz) ile teknik direktör Markus Babbel arasında çok fazla huzursuzluğa neden olan tartışmalar yaşandı. Takım, kış tatilinde 20 puanla 11. sıradan üç yeni teknik direktör – Michael Skibbe, René Tretschok ve Otto Rehhagel – altında küme düştü ve Düsseldorf’taki skandal maçın ardından küme düştü.

Ayakta kalma konusundaki iyimserliğim sadece Mönchengladbach’a karşı son galibiyet nedeniyle artmadı. Bobic’ten ayrılmasının ardından takımyıldızında kulüp yönetimi Kay Bernstein, Thomas E. Herrich, Benjamin Weber, “Zecke” Neuendorf ve Denetim Kurulu Başkanı Klaus Brüggemann bir birim olarak yer aldı. Şu anda uyumsuzluğu göz ardı ettiğim yönetici katındaki bu yakın ittifak, takıma ve koçluk ekibine de sıçrarsa, sahada da işler düzelebilir. Savunma şefi Marc-Oliver Kempf doğru mottoyu verdi: “Herkes bir metre daha fazla yaparsa ve birbirine tekrar tekrar yardım ederse, diğer takımları yenebiliriz.”