Hertha Berlin, yeni bir golcünün beklediği Florida’daki eğitim kampına uçuyor

Ethereum

New member
Ev
Hertha Lisans
Hertha Berlin, yeni bir golcünün beklediği Florida’daki eğitim kampına uçuyor

Berlinli futbolcular sezonun ikinci yarısında 1. FC Köln’e taşınan forvet Davie Selke olmadan mücadele ediyor. Hertha bunun için doğru bir yetenek kazandı.

Karin Buehler

Davie Selke, Hertha Berlin'e veda ediyor ve Bundesliga'daki rakipleri 1. FC Köln'e geçiyor.

Davie Selke, Hertha Berlin’e veda ediyor ve Bundesliga’daki rakipleri 1. FC Köln’e geçiyor.AP/Michael Sohn

Davie Selke, Pazartesi günü performans testi için bir araya gelen Hertha BSC’nin profesyonelleri arasında değildi, sadece Salı günü Florida’daki eğitim kampına gitmeden önce Noel’de yağ damlatıp yağlanmadığını kontrol etmek için iyice kontrol edildi. Bu sezon 13 maça çıkan ve bir gol atan forvet, Hertha Teknik Direktörü Sandro Schwarz’ın takımı desteklemek için kullandığı profesyonellerden biri değildi, bunun yerine Köln’deki sağlık kontrolüne giderken görüntülendi. Forvet, orada 1. FC’de kariyerine yeni bir ivme kazandırmak istiyor. 27 yaşındaki oyuncu, Hertha’dan bedelsiz olarak ayrılıyor ancak uzun vadede personel giderlerini azaltıyor ve Haziran 2024’e kadar Köln’de sözleşmesi bulunuyor.

Fredi Bobic, sezonun ikinci yarısında Wilfried Kanga’dan çok şey bekliyor.

Berlin’de 2017’de büyük beklentiler ve en büyük Alman forvet yeteneklerinden biri olma vaadiyle 8,5 milyon Euro’ya imza atan Selke, bir türlü çıkış yakalayamadı. Takımdaki ve taraftarlar arasındaki en popüler, kararlı ve çalışkan profesyonellerden biri olmasına rağmen, Werder Bremen’e geçici olarak ödünç verildikten sonra bile sahadaki etkinliği arzulanandan çok şey bıraktı. “Davie’ye durumu ve yaz aylarında sona erecek olan sözleşmesi konusunda her zaman açık olduk. Menajer Fredi Bobic, “Artık Bundesliga’da erkenden bir hamle yapma fırsatı var ve biz de bu talebi kabul ettik” dedi.

“Davie her zaman kusursuz davrandı ve Hertha BSC için her zaman her şeyini verdi. Hertha BSC’ye bağlılığı için kendisine teşekkür eder, kendisine ve ailesine en iyi dileklerimizi sunarız. Gelecekte Olimpiyat Stadı’ndaki bir iç saha maçında taraftarlarımıza veda edebilmek için kesinlikle başka bir fırsat olacak.”

Hertha’da, ABD’deki eğitim kampındaki oyun sistemi artık forvet Wilfried Kanga’ya ve onun koşu yollarına göre daha da uyarlanacak. Yaz transferi, kış tatilinden önce Schalke’ye karşı 2-1’lik galibiyette ve Köln’e karşı 2-0’lık galibiyette iki önemli gol kaydetti. Willy üç kişilik çalışıyor. Sezonun ikinci yarısında bir patlama bekliyorum” dedi.

Eski Bundesliga profesyoneli Ali Daei, ailesi ülkeyi terk etmeyi bırakınca şaşkına döndü

Eski Bundesliga profesyoneli Ali Daei, ailesi ülkeyi terk etmeyi bırakınca şaşkına döndü

Buna ek olarak, Hertha artık bu yenisine sahip. Bu genç, isabetli, çevik, hızlı ve son derece formda 2,08 metre boyunda, 22 numaralı Hertha formasını yeni almış. 21 yaşındaki gol kralı bir Haberda kendini tanıtıyor: “Tamam, Hertha hayranları, ben Orlando Magic’ten Franz, Berlin’de doğdum. Yeni Yılınız Kutlu Olsun.” Sonra biraz ABD argosuyla neşeli bir “ha, ho, he” ekliyor.

Basketbolcu Franz Wagner, Hertha BSC’ye üye oldu

Pekala, Hertha Berlin, Alman milli basketbol oyuncusu ve NBA’de başarılı olan Franz Wagner’i yeni bir oyuncu olarak değil, yeni bir kulüp üyesi olarak tanıttı. Ancak bu, örneğin çapraz pazarlamada, erişim elde etmede de yardımcı olur.

Son olarak ekip, Orlando’dan pek de uzak olmayan Bradenton’daki IMG Academy kampında 14 Ocak’a kadar antrenman yapacak. İki gün boyunca, Club de Lyon FC’ye (8 Ocak, 20:00), The Villages SC’ye (23:00), yerel bir yetenek takımına (11 Ocak, 18:00) ve Millonarios FC Bogota’ya (23:00) karşı olmak üzere dört dostluk maçı planlandı. Antrenör Schwarz, özellikle hücumda ilerleme görmek istiyor: “Topa sahip olma ve kendi hücum oyunumuzda, daha fazla tehlike ve hassasiyet geliştirmeliyiz.” Artık Davie Selke’yi bunun için planlamıyordu.