GÜZEL Parti Vilayet Lideri’ne hakaret eden Erzurum Belediye Lideri’nden enteresan savunma

Muqe

Global Mod
Global Mod
YEŞİM GÖKÇE

canlı yayında DÜZGÜN Parti Erzurum Vilayet Lideri Melih Kırkpınar’a ‘p…..k’ diyerek hakaret etmişti. Kırkpınar’ın şikayetinin akabinde Sekmen söz verdi. Sekmen kendisini “O küfür değil, yöresel bir söz” diyerek savundu.

DÜZGÜN PARTİLİ LİDERE CANLI YAYINDA KÜFÜR

UYGUN Parti Erzurum Vilayet Lideri Melih Kırkpınar geçtiğimiz sene eylül ayında konuk olarak Erzurum lokal kanalı ERK Haber’e katılmıştı. Erzurum Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Sekmen de programa telefonla bağlanmıştı. Programda Kırkpınar’ın tenkitlerinin akabinde Sekmen Kırkpınar’a, ‘p…..k’ diyerek hakaret etmiş ve telefonu kapatmıştı. Yaşanan olayın akabinde Kırkpınar, Sekmen’den şikayetçi oldu.

“YÖRESEL BİR SÖZ”

GÜZEL Partili Kırkpınar’a hakaret eden Sekmen, Kırkpınar’ın şikayetinin akabinde söz verdi. Sekmen tabirinde “Kırkpınar telefonda bana ‘Siz bu kentin dününde geçmişinde yoktunuz, yarınında da olmayacaksınız. Siz alışmışsınız el bağlamaya. Sizin Kartal’dan nasıl geldiğinizi biliyoruz’ dedi. Şahsın şöhret ve saygınlığımı amaç alan kelamları üzerine kendisine ‘Kartal’dan nasıl geldim?’ diye sordum. Meskende yanımda eşim ve torunum vardı. Ben sonlanınca eşim torunuma telefonu elimden almasını söylemiş oldu. Sinirlendiğim için ağzımdan torunuma yönelik bir kelam çıkmış olabilir. ‘P….k’ sözü bizim yöresel olarak kullandığımız lisan alışkanlığı ile söylenen bir kelam. bu biçimde bir kelam söylemişsem bunu torunuma yönelik söylemişimdir.” dedi.