Eski CHP Milletvekili Canan Arıtman ömrünü kaybetti

Muqe

Global Mod
Global Mod
CHP’nin 22. ve 23. devir İzmir Milletvekili Canan Arıtman, bugün, 72 yaşında hayatını yitirdi. Arıtman’ın, 8 Mayıs Pazar günü, Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde, öğlen namazının akabinde düzenlenecek merasimle son seyahatine uğurlanacağı öğrenildi.

PARTİLİLERDEN MESAJLAR

CHP Genel Lider Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi:
Milletin Meclisi’nde İzmirimizin temsilcisi olmuş, 22. ve 23. periyot milletvekilimiz Canan Arıtman’ı yitirmenin hüznünü yaşıyoruz. Mücadeleci ve renkli kişiliğiyle örnek olmuş değerli Arıtman’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve parti örgütümüze başsağlığı dilerim.

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba: senelerca milletvekilimiz olarak çaba eden değerli büyüğümüz 22. ve 23. Devir İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman’a Allah’tan rahmet, ailesine ve partimize başsağlığı diliyorum.

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç: 22. ve 23. Devir İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman’ı yitirdik. Arıtman’a Allah’tan rahmet, ailesine, partimize ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay: 22 ve 23. Periyot İzmir Milletvekilimiz demokratik, laik Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu Canan Arıtman ablamızı kaybettik. Ailesine, partimize, İzmirli hemşehrilerimize baş sıhhati ve sabır diliyorum. Yeri cennet olsun.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel: hayatını yitirdiğini büyük bir keder ile öğrendiğimiz 22. ve 23. Devir İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

CHP Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan: İzmirimizin ve partimizin en renkli siyasetçilerinden sevgili Canan Arıtman’ı kaybettik. Sevinci, inatçı çabasıyla hatırlayacağım. Allah rahmet eylesin. Ailesine, sevenlerine, CHP büyük ailemize baş sıhhati dilerim.

CANAN ARITMAN KİMDİR?

Canan Arıtman, 1 Ocak 1950 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlığını bir daha Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Bayan Hastalıkları ve Doğum Anabilim Kısmı’nda tamamladı.

İzmir Karşıyaka Belediye Meclisi üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sıhhat Komitesi Başkanlığı vazifelerini yürüttü. Ege Bayan Dayanışma Vakfı ve YAZGI Kurucu üyesi oldu. Karşıyaka Soroptimist Kulüp İş ve Meslek Bayanları Derneği Lideri, Bayan Hakları Derneği İzmir Şubesi Kurucu üyesi olarak çalıştı. TBMM 22. ve 23. periyot İzmir Milletvekilliği yapan Arıtman, evli ve iki çocuk annesiydi.

Arıtman, 2019 mahallî seçimi öncesinde CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu.