Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretiyle ilgili CHP’den açıklama

Muqe

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Doğu Karadeniz’e yapacağı bayram ziyareti konusunda CHP’den açıklama geldi.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in haberine bakılırsa, CHP’nin Mahallî İdarelerden Sorumlu Lider Yardımcısı Seyit Torun, “İstanbul Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun bayram ziyaretine farklı bir mana yüklememek gerek. Bizim bilgimiz dahilinde” açıklamasını yaptı.

Aslen Trabzonlu olan İmamoğlu’nun memleketi ve yakın etrafına yönelik programı aylar evvelce belirlendi. Torun, ziyaretin epey evvelde planlandığını ve bilindiğini lisana getirdi.

Torun, şu ayrıntıları paylaştı:

“Buna farklı manalar yüklemek, abartmak yanlışsız olmaz. Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı olarak ben, bu ziyaretlerle ilgili bilgilendirildim. Ben bilgilendirildiğime nazaran Genel Liderimizin da kesinlikle bilgisi vardır. Memleketine gitmesin mi? Bayramlaşmasın mı? hiç bir mahzuru yok. Rize’ye de daha evvelden kelam vermişti. Bu yüzden bölgeye gidiyor ve bayramlaşacak.”

İmamoğlu, bugün başlayacağı ziyaretler kapsamında Trabzon, Rize ve Artvin’e uğrayacak.