DEVA Partisinden ‘Gezi Davası’ açıklaması: Babacan’ın davacı olduğuna ait haberler gerçeği yansıtmıyor

Muqe

Global Mod
Global Mod
DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın nın davacılarından olduğu argümanının ortaya atılması üzerine parti sözcüsü İdris Şahin’den açıklama geldi.

Ortaya atılan tezlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Şahin, “Gezi davasında sayın Ali Babacan’ın davacı olduğuna ait haberler büsbütün palavra mahsulüdür” açıklamasında bulundu.

‘DAVACI DEĞİLİM, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM, MAĞDUR DEĞİLİM’

Ayrıyeten “Gerçekleri duymak isterseniz lütfen dinleyiniz” diyen Şahin, toplumsal medya hesabı aracılığıyla , Babacan’ın geçtiğimiz sene hususa ait açıklamada bulunduğu bir görüntü paylaştı.

Babacan, geçen sene yaptığı açıklamada “Gezi Davası’nda davacı değilim. Şikayetçi de değilim. hiç bir müracaatım yok. Yalnızca savcının o günkü bakanların tümünü mağdur olarak değerlendirmesi var. Ben de tekraren deklare ettim. Seyahat davasından benim şahsî bir mağduriyetim yok. Bununla ilgili tekraren beyanda bulunmuş durumdayım. Mağduriyetten çekilme diye bir hukuk yöntemi olmadığı bir adım atamıyorum. yine ilan ediyorum. Seyahat davasıyla ilgili rastgele bir mağduriyetim olmadı. Savcı o günkü Bakanlar Kurulu’nu hükmî kişilik olarak muhtemelen mağdur kabul etti” tabirlerini kullanmıştı.

Gezi davasında sayın Ali Babacan’ın davacı olduğuna ilişkin haberler tamamen yalan mahsulüdür.

Gerçekleri duymak isterseniz lütfen dinleyiniz… pic.twitter.com/77rIxVhW91

— Av. İdris Şahin (@avidrissahin) April 26, 2022