Davutoğlu’ndan iktidara lüks ve şatafat eleştirisi: Halk iftar sofrası kuramıyor

Muqe

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, toplumsal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çiftçi buluşmasında “Şimdi ben bir şey tavsiye edeceğim. Ben şunu yapıyorum, her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu gerçekten kalitedir, epey düzgündür. Onun içine şöyleki Medine hurması doğrarım, 3 tane yahut 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Tavsiye ederim” kelamlarını eleştirdi. Davutoğlu, “Bir tarafta lüks, şatafat ve kibir ortasındaki iktidar sahipleri; öteki tarafta iftar sofrası kuramayan halk! İşte biz milletin sıkıntısından kopanlara, milletin yakasından düşün demek için Gelecek Partisi’ni kurduk.” notuyla görüntü paylaştı.

Davutoğlu görüntüde, “Geçen sene margarin 4 liraymış bu sene 10 lira. Bulgur 6 liraymış bu sene 16 lira. Bohut 8 liraymış bu sene 18 lira. Mercimek 9 liraymış bu sene 22 lira. 5 kiloluk un 18 liraymış bu sene 38 lira. Şeker 26 liraymış bu sene 42 lira. Ayçiçek yağı 52 liraymış bu sene 175 lira. Peynir 52 liraydı artık 94 lira. Çay 27 liraydı artık 46 lira. Sayın Cumhurbaşkanı iftarlık tavsiyelerde bulunuyor. Bir iktidarı iktidar edecek şey milletin ruhundan kopmuş olmalarıdır. Bugün iktidardakiler kendi lüks, şatafat ve kibirlerinin aleminde. Halkın ne çektiğini unutuyorlar. İşte biz bunun için Gelecek Partisi’ni kurduk. Milletin sıkıntısından milletin sıkıntısından kopanlara milletin yakasından düşün demek için Gelecek Partisi’ni kurduk.” sözlerini kullandı.

Bir tarafta lüks, şatafat ve kibir içindeki iktidar sahipleri; diğer tarafta iftar sofrası kuramayan halk!

İşte biz milletin derdinden kopanlara, milletin yakasından düşün demek için Gelecek Partisi’ni kurduk. pic.twitter.com/5i6m886d34

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) April 3, 2022