Davutoğlu AK Parti yöneticilerine seslendi: İnsan onuruna sahip çıkın, korkmayın

Muqe

Global Mod
Global Mod
Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti yöneticilerine seslenerek “İnsan onuruna sahip çıkın, korkmayın” dedi. Davutoğlu toplumsal medya hesabı Twitter’dan bir görüntü paylaştı. “Bizim gördüğümüz yanlışları vicdanen goren ancak susan AK Partili kardeşlerime, AK Partili yöneticilere sesleniyorum. İnsan onuruna sahip çıkın ve gönlünüzden geçen her neyse söz etmekten korkmayın. Biz korkmadık ne düşünüyorsak onu söylemiş olduk ne söylemiş olduysek onun gereğini yaptık.” notuyla paylaştığı görüntüsünde şunları söylemiş oldu.

“DÜŞÜNCEYİ CEZALANDIRDIĞINIZDA İNSAN ONURUNU YOK EDERSİNİZ”

“Düşüncesini söz eden iradesini ortaya koyan her insanın hain ilan edildiği terörist olarak yaftaladığı bir yerde, en ağır kararlarla cezalandırıldığı bir yerde insan onurundan bahsedilebilir mi? Kanıyı cezalandırdığınız vakit insan onurunu yok edersiniz. İktidar partisinin bile mensupları kapalı kapıların gerisinde yahut yalnız kaldıklarında ‘durum fazlaca vahim’ deyip daha sonra altın bir periyottan bahsediyorlarsa insan onurunun bittiği yer odur.

“ONURUNUZA HÜRMET DUYUP AYAĞA KALKIN”

Riyakarlık insan onurunu öldürür. Bizim gördüğümüz yanlışları vicdanen nazarann lakin susan AK Partili kardeşlerime, AK Parti yöneticilerine sesleniyorum. İnsan onuruna sahip çıkın ve gönlünüzden geçen her neyse söz etmekten korkmayın artık. Onurunuza hürmet duyup ayağa kalkın. İşte bu onur için ayağa kalkan takımlar burada. Biz korkmadık, yılmadık. Ne düşünüyorsak onu söylemiş olduk. Ne söylüyorsak onun gereğini yaptık. “

Bizim gördüğümüz yanlışları vicdanen gören ama susan AK Partili kardeşlerime, AK Partili yöneticilere sesleniyorum.

İnsan onuruna sahip çıkın ve gönlünüzden geçen neyse ifade etmekten korkmayın.

Biz korkmadık ne düşünüyorsak onu söyledik ne söylediysek onun gereğini yaptık. pic.twitter.com/aKhIbjGbe1

— Ahmet Davutoğlu (@Ahmet_Davutoglu) April 29, 2022