Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bayram bildirisi: Tuzaklara asla düşmeyeceğiz

Muqe

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan bayramı niçiniyle bildiri yayınladı.

Erdoğan, kelamlarına başlarken “Sizleri en kalbi hislerimle, sevgiyle, hürmetle selamlıyor; mübarek Ramazan Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum. Bayramın; ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve iyiliğe vesile olmasını diliyorum. Bir tarafta Ramazan’ı uğurlamış olmanın hüznü, başka tarafta da beşere ilişkin tüm hoşlukların sembolü olan bayrama ulaşmanın sevinci kalplerimizi dolduruyor. Rabbime millet olarak bizleri sıhhat ve afiyet ortasında bir Ramazan Bayramına daha kavuşturduğu için hamd ediyorum” dedi.

Erdoğan, açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“BU TUZAKLARA ASLA DÜŞMEYECEĞİZ”

“Bayramlar, birlik ve birlikteliğimizi sağlamlaştırdığımiz, ezelden ebede giden kardeşliğimizi yenilediğimiz müstesna günlerdir” diyen Erdoğan, “Rabbimizin gönüllerimizi yumuşattığı bu özel günler, beraberinde kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de kıymetli fırsatlardır. Bayram vesilesiyle, annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız yanında; yetimleri, öksüzleri, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onların da gönüllerini almayı lütfen ihmal etmeyelim. Bayram sevincini yaşarken; birebir vatan toprağını paylaştığımız hastaları, muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları, ülkemize sığınan mazlumları lütfen unutmayalım.

Karşılığını Allah’tan bekleyerek, Rabbimizin bizlere verdiği nimetleri muhtaçlık sahipleriyle paylaşalım, onlara da yardım elimizi uzatalım. Varsın birileri hengameden, düzensizlikten bahsetsin.
Varsın birileri, nefret telaffuzlarıyla bayram sevincimize gölge düşürmeye çalışsın. Varsın birileri, etrafımızdaki ateşi ülkemize taşımak için provokasyon peşinde koşsun. Biz bu tuzaklara asla düşmeyecek, hiç kimsenin bizi bölmesine, bizi birbirimize düşürmesine müsaade etmeyeceğiz.”

“BÜYÜK KARDEŞLİK ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜRMESİNİ İSTİYORUM”

“Milletimizin tüm fertlerinden, bu Ramazan Bayramını hangi kökene, inanca, meşrebe sahip olursa olsun, 85 milyonun kucaklaştığı, helalleştiği bir “büyük kardeşlik şölenine” dönüştürmesini istiyorum. Bunu başardığımızda, aramızdaki dostluk ve kardeşliği pekiştirdiğimizde Allah’ın müsaadesiyle üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk yoktur. Mevla’dan, ortasında bulunduğumuz mübarek günler hürmetine, ülkemizin ve milletimizin önünü açmasını, ufkunu aydınlatmasını niyaz ediyorum.

Bayram ötürüsıyla yola çıkacak şoförlerimizden, hem kendilerinin, hem sevdiklerinin hem oburlarının canlarını tehlikeye atacak adımlardan kaçınmalarını, trafik kurallarına harfiyen uymalarını bekliyorum. Pençe-Kilit Harekâtı başta olmak üzere, bu bayram gününde vatanımızın bekası, milletimizin huzur ve iyiliği için sonlarımız ortasında ve hudutlarımız haricinde bakılırsav yapan kahraman güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.

Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Vatandaşlarımızla birlikte yurtharicinde yaşayan kardeşlerimizin, soydaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum. Bayramınız mübarek olsun.”