Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, yakın tarihinin en prestijli pozisyonunda

Muqe

Global Mod
Global Mod
Kemer – Kumluca Yolu ‘Phaselis Tüneli’ hizmete giriyor. Açılış merasimine Dolmabahçe ofisinden, videokonferans sistemi ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birtakım açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dünyanın her yerinde yaşanan problemlerin yalnızca Türkiye’de yaşanıyormuş üzere lanse edildiğini söyleyerek “Yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak meselesidir. Milletimden, birçok mevsimsel tesirlerden kaynaklanan artışları felaket tellallığına dökenlere prestij etmemelerini istiyorum. Türkiye siyasi olarak, yakın tarihin en prestijli konumundadır” tabirlerini kullandı.

‘DİĞER ÜLKELERİN ÇEYREK ASIRDA BİTİREMEYECEKLERİ İŞLERİ ÇOKTAN BİTİRDİK’

Cumhurbaşkanının konuşmasından satır başları şöyle:

“Kumluca, Kemer üzere ilçelerimizin Antalya kent merkezi ile ulaşımları daha süratli ve daha inançlı hale gelecektir.

Türkiye’nin son 20 yılda gerçekleştirdiği büyük kalkınma atılımı yardımıyla, Cumhuriyetin tamamında yapılanların 5 katı 10 katı hizmete kavuşmuştur. İftihar edilecek alanların başında ulaştırma gelmektedir. Yurdun dört bir tarafını bir daha inşa ettiğimiz, geliştirdiğimiz yollarla, hava alanlarıyla donattık.

Öbür ülkelerin bugün başlasalar çeyrek asırda bitiremeyecekleri işleri biz oldukcatan bitirdik. Bu avantajı en hoş biçimde kullanarak, ülkemizi dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına getirmeye kararlıyız. Daima söylemiş olduğimiz üzere bizim en büyük gücümüz milletimizin birliğidir. Daima bir arada 2023 amaçlarımıza odaklanır, 2053 vizyonuna sarılırsak önümüzde durabilecek hiç bir güç yoktur.

‘TÜRKİYE, YAKIN TARİHİNİN EN PRESTİJLİ KONUMUNDA’

Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak, siyasi mühendislik hesaplarıyla ülkenin rotasını değiştirecek her türlü oyunu sergiliyorlar. Tüm dünyada yaşanan düşünceleri güya yalnızca Türkiye’de yaşanıyormuş üzere gösteriyorlar. Yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak problemidir. Milletimden, birçok mevsimsel tesirlerden kaynaklanan artışları felaket tellallığına dökenlere prestij etmemelerini istiyorum. Türkiye siyasi olarak, yakın tarihin en prestijli pozisyonundadır.

Açılışını yaptığımız her yapıtı bu doğrulta atılan bir adım olarak görüyorum.”