Cooler Master’dan Küçük LED QHD Monitör: GP27-FQS

Samuag

New member
Cooler Master, Chronos Summit ismini verdiği bir eser tanıtım aktifliği düzenledi. Burada PCIe 5.0 irtibatlı güç kaynaklarının yanı sıra ilgi cazibeli bir oyuncu monitörü tanıtıldı. Küçük LED tabanlı Cooler Master GP27-FQS’nin özellikleri kağıt üzerinde çok uygun görünüyor.

GP27-FQS küçük LED oyun monitörü, Quantum Dot teknolojisiyle birlikte AU Optronics tarafınca üretilen AHVA Ultra Speed IPS ekran panelini temel alıyor. 27 inç boyuta ve 2560×1440 (2K) çözünürlüğe sahip olan eser, %99 Adobe RGB ve %97 DCI-P3 Ultra geniş renk gamını destekliyor.

GP27-FQS ayrıyeten SDR modunda 600 nit ve HDR modunda nit’e kadar parlaklığa çıkabiliyor. Ekran kontrast oranı 1000:1 ile daha standart ve monitör DisplayHDR1000 sertifikasına sahip.

Bahsedilen Quantum Dot ve küçük LED teknolojileri, monitörün sunduğu kaliteli renk performansı açısından çok değerli. Buradaki küçük LED art aydınlatmanın 576 karartma bölgesini kapsadığını belirtmekte yarar var. Birtakım panellerde ise 1000 ve hatta 2000 üzeri küçük LED bölgesi kullanılabiliyor.

Cooler Master’ın yeni monitörü, 165 Hz yenileme suratı ve 1 ms (GtG) reaksiyon müddetiyle geliyor. Adaptive Sync ise daha akıcı bir oyun tecrübesi sunmak üzere destekleniyor. Öte yandan art panelde hayli sayıda temas noktasının yanı sıra bir USB hub yer alıyor ve 3W stereo yerleşik hoparlör kullanılmış.

GP27-FQS Tweakers’a göre nazaran 699 dolar üzere uygun bir fiyatla çıkış yapacak. Cooler Master bununla birlikte 27 inç ve 4K 160 Hz farklı bir monitör de hazırlıyor.