Çiftçiler Akşener’e sıkıntı yandı: Bizi Monsanto’ya peşkeş çektiler

Muqe

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Bursa İnegöl ve Yenişehir’de esnaf ziyaretlerinde bulunup, istek ve şikayetleri dinledi. “Bizi Monsanto’ya peşkeş çektiler” diyen bir çiftçi Akşener’e kaygı yandı. Akşener de çiftçi ile olan konuşmasını toplumsal medya hesabından “Bay Kriz ve arkadaşlarının sömürge valiliğine özenen idare anlayışı, Yenişehirli üreticilerimizi de, esnaflarımızı da perişan etmiş. Milletimize sabah akşam masal anlatanların, 21. yüzyılda yaşattığı acı gerçek; su sorunu… Yazıklar olsun!” notuyla paylaştı. Akşener’in toplumsal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı görüntüde Yenişehirli bir çiftçi şunları şu biçimdedi;

“Bize 1 ton suyu 500 milyona satıyorlar. Ben her gün 2 bin ton su kullanıyorum. Günde bin lira su parası veriyorum. 5 ay yazın her gün veriyorum 150 milyar lira. Ben nereden ne ekeceğim, ne para kazanacağım? Bizi Amerikan şirketlerine, mısır firmalarına esir ettiler burada. Buraya Boğazköy Barajı’nı getirdi hizmet verdim dedi. Allah’ın suyunu bize parayla satıyorlar, fevkalade parayla satıyorlar birebir vakitte. Bunu gündeme getirin Meclis’te tokat üzere de vurun. Bu dükkan üzere 150 tane dükkan kapalı bu memlekette. Bu suyu bize parayla satıyorlar. Bizi Amerika şirketi Monsanto’ya peşkeş çektiler. Bizim buğdayımızı, Aydın’ımıza para vermiyorlar. Oyuna geliyorlar bizi de köle ettiler. “

Akşener ise çiftçiye, “birlikte çözeceğiz” dedi.

Bay Kriz ve arkadaşlarının sömürge valiliğine özenen yönetim anlayışı, Yenişehirli üreticilerimizi de, esnaflarımızı da perişan etmiş.

Milletimize sabah akşam masal anlatanların, 21. yüzyılda yaşattığı acı gerçek; su sorunu…

Yazıklar olsun! pic.twitter.com/Z2NzNWrzsO

— Meral Akşener (@meral_aksener) April 14, 2022