CHP’li Yurter Özcan, İstanbul’da uçaktan iner inmez gözaltına alındı

Muqe

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Ramazan Bayramı ziyareti için ABD’den İstanbul’a geldiği sırada gözaltına alındı.

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Hürriyet müellifi Nedim Şener’in şikayeti üzerine başlatılan soruşma kapsamında Özcan’ın söz vermediği için hakkında yakalama sonucu çıkartıldığını belirtti.

Yarkadaş ayrıyeten Özcan’ın sözünün alındıktan daha sonra özgür bırakıldığını kaydetti.

T24’ün haberine nazaran; saat 16.20’de İstanbul Havalimanı’na inen ve pasaport denetimi sırasında gözaltına alınan Özcan, hakkında ‘yakalama sonucu’ olduğuna dair bilgi verdiklerini ve sözü alınmak üzere havalimanı karakolu haricinde farklı bir üniteye gdolayıldüğünü belirtti.

YURTER ÖZCAN: SAVCILIK HAKKIMDA YAKALAMA KARARI ÇIKARTMIŞ

Hususla ilgili olarak toplumsal medya hesabı aracılığıyla açıklamalarda bulunan Özcan, “Ramazan Bayramı için ABD’den geldiğim İstanbul’a giriş yaparken havalimanında gözaltına alındım. Savcılık hakkımda yakalama sonucu çıkartmış. çabucak hemen bilgileri bilmiyorum. Söz vermeyi bekliyorum. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.” sözlerini kullandı.

Ramazan Bayramı için ABD’den geldiğim İstanbul’a giriş yaparken havalimanında gözaltına alındım. Savcılık hakkımda yakalama kararı çıkartmış. Henüz detayları bilmiyorum. İfade vermeyi bekliyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. pic.twitter.com/TuohMCvcbC

— Yurter Özcan (@YurterOzcan) April 29, 2022

YARKADAŞ: niye GÖZALTINA ALINDIĞI BELİRLİ OLDU

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş toplumsal medya hesabı aracılığıyla, Özcan’ın, Hürriyet muharriri Nedim Şener’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada söz vermediği için yakalama sonucu çıkartıldığını aktardı.

Yarkadaş, paylaşımında şunları söylemiş oldu:

“CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın Türkiye’ye girerken niye gözaltına alındığı belirli oldu. CHP’li Özcan, Hürriyet Muharriri Nedim Şener’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada tabir vermediği için yakalama sonucu çıkarılmış. Özcan, tabirinin akabinde hür bırakılacak. CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın söz verme süreci tamamlandı. Özcan, tabirinin akabinde hür bırakıldı. Yurter’in arayan – soran, merak eden herkese selamı var.”

2- CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’ın Türkiye’ye girerken neden gözaltına alındığı belli oldu. CHP’li Özcan, Hürriyet Yazarı Nedim Şener’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada ifade vermediği için yakalama kararı çıkarılmış. Özcan, ifadesinin ardından serbest bırakılacak.

— Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) April 29, 2022