CHP’li Bülbül pazar esnafını ziyaret etti: Bunun hesabını sandıkta soracağız

Muqe

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’ın ilçelerinde pazar esnafını ziyaret ederek vatandaşların meselelerini dinledi.

Bozdoğan ilçesindeki pazarda bir çiftçi, Bülbül’e nasırlı ellerini göstererek, “Durumlar hayli makûs. Bizi bu duruma getirenler utansın. Biz, bunun hesabını sandıkta soracağız. Ben çiftçiyim; bak, ellerimin haline bak. Bir de utanmadan bizim maaşlarımıza artırım vermediler. Emekliye bir kuruş artırım yok. Ellerimin haline bakın; görsün bunu Cumhurbaşkanı, görsün” dedi.

“KULAKLARI SAĞIR, LİSANLARI KONUŞMUYOR”

CHP’li Bülbül, Nazilli ilçesindeki pazarı gezerken bir vatandaşa ülke iktisadını nasıl gördüğünü sordu.

Vatandaş, Bülbül’ün sorusuna “Ekonomi yönetiliyor doğal lakin lafla yönetiliyor. Benim elime verdiği 2 bin 500 lirayla ben hoş bir hayat bakılırsamiyorum. Elektrik faturasını ödeyemeyince üçüncü gün ihtar geliyor, dördüncü gün çabucak kesiyorlar. Hepsinin kulakları sağır, lisanları konuşmuyor. Daima sevimlileri oynuyorlar. İş yok, iş. Suriyelilere demet demet para veriyorlar, bana gelince ‘40 lira, 50 lira para’ diyorlar. Bu parayla insan çocuk mu bakacak, konut mi bakacak” halinde cevap verdi.