Bülent Arınç’tan AK Parti’ye iktisat eleştirisi: Her gün artırım geliyorsa milleti konuşmayla aldatamazsın

Muqe

Global Mod
Global Mod
Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, AK Parti Manisa Vilayet Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katıldı.

Şehzadeler ilçesinde Tarihi Kurşunlu Han’da gerçekleşen iftar yemeğine Arınç’ın yanı sıra, AK Parti Manisa milletvekilleri Murat Baybatur ve Semra Kaplan Kıvırcık, Şehzadeler Belediye Lideri Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Lideri Dr. Mehmet Çerçi ve partiler katıldı.

‘HAYIR İSMİNE NE YAPILDIYSA AK PARTİ YAPTI’

Burada bir konuşma gerçekleştiren Arınç, AK Parti’de zaferden zafere koşacaklarını belirterek şu biçimde devam etti:

“Biz AK Partiliyiz. Çok şükür bu partinin kuruluşunda da bulundum. Bugün de AK Parti’deyiz. Bundan daha sonra gidecek hiç bir yerimiz yok. AK Parti’de zaferden zafere koşacağız. Daima birlikte inşallah hoş günler bakılırsaceğiz. olağan olarak siyasi tercihlerini öteki istikamete çevirmiş beşerler olabilir. Ancak biz bu sonucumızda samimiyiz. Zira bu ülkeye hayır ismine ne yapıldıysa hamdolsun AK Parti yaptı.”

‘AK PARTİ’NİN BİRTAKIM PROBLEMLER YAŞADIĞINI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ’

AK Parti’nin iktisat kaynaklı birtakım problemler yaşadığına dikkat çeken Arınç, “Sorunu bakılırsacek, sorunu teşhis edeceksin. Bunu halkımıza anlatacaksın ve biz bunun dermanını bulacağız” diyerek şunları kaydetti:

“AK Parti’nin birtakım zahmetler yaşadığını, memleket ortasında iktisattan kaynaklı birtakım sorunlarla karşı karşıya kaldığını görmezden gelemeyiz. Benim birtakım ziyaretçilerden farkım odur ki ben daha 3 sene evvelce, Türkiye’de ekonomik zahmetler var lakin hamdolsun hükümetimiz bunlarla baş edecek, başaracak ve bir daha hoş günlerde birlikte olacağız demiştim. Siyasi olarak bize düşen bir sorunu görmektir, inkar etmemek, üstünü örtmemektir. Halının altına tozları toplamamaktır. Bütün tozları, pislikleri halının altına süpürüp de ortalığı pak gösterme uğraşı herkese yakışır lakin siyasetçiye yakışmaz. Sorunu gorecek, sorunu teşhis edeceksin. Bunu halkımıza anlatacaksın ve biz bunun dermanını bulacağız.”

‘SEÇİM SONUÇLARINDAN ÇOK EMİN DEĞİLİM’

AK Parti’ye ikazlarda bulunmayı ihmal etmeyen Arınç, vatandaşa itimat davetinde bulunarak kelamlarını şöyleki sürdürdü

“Nasıl 20 yıldır buluyorsak, 20 yıldır seçim kaybetmiyorsak, 20 yıldır millet AK Parti diyor, öbür bir şey demiyorsa bütün bunların üstesinden geleceğiz, bize inancın. Bunu söylüyoruz. Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Görüyorsunuz ki hala ne dert ortasında olursa olsunlar beşerler Cumhurbaşkanına inanç noktasında hala yüksek bir çıta var ki, muhalefet bunun eteğine bile yapışacak durumda değil. Bu inanç boşa gitmesin. Bu düşüncelerden biran evvelce kurtulalım, kurtulmalıyız. Zira yıllardır siyasetin ortasında olan beşerler olarak söylüyorum, halkın tercihi noktasında iktisadın güzel olduğu vakit içinderda daha rahat edersiniz.

MİLLETİ KONUŞMAYLA ALDATAMAZSIN

Fakat iktisatta kasvetler var ise, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının değeri düşmüşse, her gün gereksinim unsurlarına artırım geliyor ve enflasyon resmi sayılarla yüzde 60’ı bulmuşsa, milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsın.
Gerçeği bakılırsaceğiz ve sorunu çözeceğiz. Sıkıntılar çözüldükçe millet hiç bir vakit bizden kopmadı. hiç bir vakit da bizden kopmayacak. Bunu yapacak güçteyiz. Arkadaşlar başarılı olamazsak, seçim neticelerindan epeyce emin değilim. Başarılı olmak zorundayız. Çok âlâ şeyler yapmak zorundayız.”