Bakan Dönmez’den Kılıçdaroğlu’na: Ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı?

Muqe

Global Mod
Global Mod
Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığından, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan’da bir aileye gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili yapılan açıklamada, “İddia edildiği üzere 4 aydır gücünün kesik olmadığı, 23 Nisan Cumartesi gününde de güç kullanmasının mevcut olduğu lakin Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerini de kapsayan 18.18 ile 21.31 içinde güç kullanmasının olmadığı, 21.31’den itibaren güç kullanmasına devam edildiği anlaşılmıştır” denildi.

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanlığından, Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan’da Keçiören’de ziyaret ettiği ve 4 aydır elektriğinin kesik olduğunu tez ettiği konuta ait açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Konu hakkında ilgili dağıtım şirketinin bugün yaptığı açıklamada kelam konusu abonenin 31 Mart 2022 tarihinde elektrik gücünün borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik gücünün yine bağlandığı ve bu tarihten daha sonra abonenin rastgele bir niçinle elektrik gücü kesme sürecinin yapılmadığı, abonenin 5 Nisan’dan bu yana sıkıntısız ve kesintisiz bir biçimde elektriğinin kullanıma açık olduğu belirtilmiştir” sözleri kaydedildi.

Yapılan açıklamanın devamında şu sözlere yer verildi:

“Bilindiği üzere akıllı sayaçlar elektrik tüketim ve kesinti ayrıntılarını hafızasında mahafaza etmektedir. Kelam konusu sayaca ilişkin bilgiler Bakanlığımızın talebi üzerine ilgili dağıtım şirketi tarafınca tespit edilerek kayıt altına alınmış ve bakanlığımıza bildirilmiştir. Bu datalardan görüldüğü üzere tez edildiği üzere 4 aydır gücünün kesik olmadığı, geçmiş tarihlerde güç kullanmasının mevcut olduğu üzere, 23 Nisan Cumartesi gününde de güç kullanmasının mevcut olduğu fakat ilgili dağıtım şirketinin rastgele bir kesme ve açma sürecinin bulunmamasına karşın ekte sunulan Güç Kesinti kaydında da görüldüğü üzere Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerini de kapsayan 18.18 ile 21.31 içinde güç kullanmasının olmadığı, 21.31’den itibaren güç kullanmasına devam edildiği anlaşılmıştır.”

BAKAN DÖNMEZ: İSPAT İSTEMİŞSİNİZ, İŞTE İSPATI

Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de bahse ait açıklama yaptı. Bakan Dönmez, Twitter hesabından güç sayaç göstergesini paylaşarak, “Sayın Kılıçdaroğlu; anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim ölçüsü ve kesinti ayrıntılarını tarih-saat olarak hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. Çünkü bunları bilseydiniz o tezlerde bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı. O gün dağıtım şirketi rastgele bir kesme-açma süreci yapmadığına göre ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Gerçeğe karşıt tezlerinizden dolayı mahcup oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?”