Bahçeli’den 3 Mayıs iletisi: Bahçeli’den 3 Mayıs bildirisi

Muqe

Global Mod
Global Mod
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 Mayıs Türkçülük Günü’nün tarihi değerine değindiği bir bildiri yayımladı. MHP önderi, Ramazan Bayramı’nı da bir defa daha kutladı.

‘3 MAYIS YÜKSEK UĞRAŞ ERDEMİDİR’

Bahçeli’nin paylaşımı şöyle:

“3 Mayıs 1944, periyodun Türk milliyetçilerinin zahmetle bezenmiş ağır kurallar ortasında şiddetli imtihan etabı, buna karşılık çelikten iradelerine eşlik eden çevik ve sağlam duruşlarıyla sivrilip öne çıkmalarının simgeleşmiş evresidir. 3 Mayıs nihayet yüksek bir çaba faziletidir.

Aziz dava büyüklerimiz baskıya, şiddete ve haksızlıklarla pekişmiş türel süreçlere inançlarıyla direnmişler, bu sayede ulusal gönüllerde bayraklaşmışlardır. Milliyetçiliğin hakir görüldüğü bir vakitte fikri haysiyetleriyle, faziletli hayatlarıyla karanlığa ışık salmışlardır.

3 Mayıs beraberinde milliyetçiliğin siyasallaşma yolunda kuvvetli bir adımı; sivil, legal ve demokratik itirazın haklı ve suçsuz ahlakıdır. Bu niçinle uygun anlaşılması ve anlatılması gereken tarihi bir an olup azap ve zulümlerle pes etmeyen dava insanlarının prestij günüdür.

‘TAVİZ VERMEYECEĞİZ’

Hayal kırıklıklarıyla boğuşan milletimizin gereksinimi olan kudretin Türk tarihinin ulu sayfalarında olduğunu işaret eden de bir daha 3 Mayıs’ın sembol isimleridir. Onların geçmişe duydukları derin hayranlık temelinde parlak istikbale uzanan bir köprü, bir bildiri, bir hasrettir.

Türk milliyetçileri, geçmişten aldıkları güç ve vazgeçilmeyecek unsurlarıyla, milletimizin isteği olmadan yapılacak her türlü gayri yasal müdahaleye dün olduğu üzere bugünde, yarında cüretle karşı durmaya devam edecektir. Vatan, millet ve devletten taviz verilmeyecektir.

3 Mayıs 1944’ün 78’inci yıl dönümünde, onurlu çabalarıyla Türk milletine gönül vererek ufkumuzu aydınlatan Türklüğün kıvancı bütün milliyetçi kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, hürmetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.

Bu vesileyle aziz milletimizin, Türk-İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı bir kere daha en kalbi hislerimle kutluyorum.”