ÂLÂ Partili Ağıralioğlu’ndan dikkat çeken misyon bildirisi: ‘Akşener ile görüşeceğim’

Muqe

Global Mod
Global Mod
UYGUN Parti’de yeni Başkanlık Divanı’nda vazife verilmeyen ve istifa edeceği savı gündeme gelen İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM’de partisinin küme toplantısına katıldı. Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanlığı yaptığı divanda vazife almayan Ağıralioğlu, Genel Lider Meral Akşener’in konuşmasını dinledikten daha sonra çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Ağıralioğlu, partisinde gayret etmeye devam edeceğini belirterek, 4 yıldır genel lider ve partinin kendisine verdiği vazifeleri yerine getirdiğini söyleyip, “Bu son divan değişikliğinin toplumda bir kaygı ve keder yaratması, siyasetin sorumlu lisanının bu denli kamplaşma içinde ortak bir kaygıya dönebileceğinin göstergesidir. Partim ismine bana tevcih edilen bütün nazaranvleri ifa ederken, genel lider dahil partinin milletvekilleri, yol arkadaşlarımız dahil bütün milletimizin iftiharı ve övüncü olduğuma inanıyorum” diye konuştu.

‘GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ, GENEL LİDERLERİN UHDESİNDE’

Son divan değişikliğinin kamuoyunda bu kadar yankı uyundurmasını, partisinin siyasi gücüne bağladığını söyleyen Yavuz Ağıralioğlu, bu değişikliğin millet vicdanında ortak hüzne dönebilmesinin, kendisi ve partisi ismine iftihar olduğunu kaydetti.

Ağıralioğlu, “Milletimize namus kelamım şudur; ben bu denli kamplaşma içinde, her insanın kendine üzülüp kendisine sevindiği bu yerde memleketimin ortak hüznü olabilmenin iftiharıyla partimde uygunluk ismine gayret etmeye devam edeceğim. nazaranv değişikliği, genel liderlerin uhdesindedir. Ben, kendisine nazaranv tevdi edilince ‘iyi’, misyondan alınınca ‘kötü’ diyecek kadar karakteri ve mizacı zayıf biri değilim. Ben bundan daha sonra da milletimizin bu değişiklik ötürüsıyla ilgisinin, alakasının ve ümitlerinin bize siyasi sorumluluk yüklediğine inanıyorum. Ben makam ve mevkilerden güç alarak değil kalbimden kuvvet alarak konuşuyorum ve konuşmaya devam edeceğim” dedi.

Ağıralioğlu, cuma günü ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener ile görüşeceğini kaydetti.