Akşener’in dinlediği genç: Türkiye’de öğrenci olmak ‘Survivor’ üzere, bu biçimde bir gençlikten umut beklenmez

Muqe

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, gençlerin sıkıntılarını ve fikirlerini dinlediği, toplumsal medya platformunda paylaşılan “Gençler İçin Gençlerle birlikte” isimli programın 3. kısmını yayınladı.

Akşener toplumsal medya hesabından, “Gençlerimizi susturmaya, bastırmaya ve sindirmeye çalışanlara karşı onları özne yapmak için, onların fikirlerini ve kaygılarını yok sayan buyurganlığı bitmiş oldurmek için, ‘gençler için gençlerle birlikte’in 3. kısmı yayında” notuyla programın bir kısmının bulunduğu bir görüntü paylaştı. Gençler, Akşener’in sorularına şu cevapları verdi:

Akşener: Öncelikle güzel geldiniz. Soruları evvela ben soruyorum. Zira özne sizsiniz. Bu ülkeden gitmek istediğiniz söyleniyor. Ne yapmalıyız biz büyükler ki ülkeye sair umutlarınız olsun?

X ülkesinde okuyan bir öğrenci 50 ülke gezebiliyorken ben 80 vilayetin 81’ini gezemiyorum.

Türkiye’de öğrenci olmak hakikaten survivor üzere. Her gün hayatta kalmaya çalışıyorsun. bu biçimde bir gençlikten umut beklenemez. Bu hükümet Türk gençliğine bir gençlik borçlu.

Türkiye’de insan bir sefer düştü mü kalkması epey güç oluyor.

Adliye koridorlarında adaleti arayıp asla bulamıyoruz.

Akşener: İçimiz karardı daima bir arada. Siyaset fazlaca zevkli, epey yorucu, hayli asap bozucu yanları var. Şuraya dokunabildiğiniz tek iş işte pudra şekeridir, Porsche otomobildir bakarsanız onu bilmiyorum. Beş yıl daha sonra daha sonra kendinizi nerede görüyorsunuz bu ülkede?

Bence fazlaca büyük bir kan kaybı bu yani. Birikim yapılıyor o çocuklarda, ergenlerde ve onların geri dönüşünü alamadan gidiyor. Hepimiz için bence büyük bir kayıp.

Evvelce altın, dolar tartışıyorduk artık salatalık, domates tartışıyoruz.

Akşener: Gülümsemenin ortasında hüzün var ya…

Ne yazık ki…

Karar alıcısı olmadığımız masalarda alınan kararların, sonucu altında eziliyoruz biz.

Hani dediniz ya “beş yıl daha sonra kendinizi nerede görüyorsunuz”; ben önüme bakmam için evvel karnımdan başımı kaldırmam gerekiyor. İstanbul’da kar kar yağdığı vakit oda arkadaşım çıkıp ‘oh! Bir hafta çıkıp para harcamayacağız, cebimizde kalacak’ üzere bir cümle kullandı yani.

Akşener: Tweet bu kadar…”