Akşener’den Türk Telekom reaksiyonu: 24 milyar TL’yi dostlarının cebine koydular

Muqe

Global Mod
Global Mod
YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, bugün Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde esnafı ziyaret etti. Akşener, kendisini karşılamaya gelen Muratpaşalılara seslendi.

Burada konuşan Akşener, Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) Türk Telekom’un büyük orandaki payını alacak bulunmasına bir kere daha reaksiyon gösterdi.

“24 MİLYAR LİRAYI SİZİN CEBİNİZDEN ALIP DOSTLARININ CEBİNE KOYDULAR”

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

“Antalya’dan başlamıştım birinci seyahate; vilayet il, ilçe ilçe, dükkan dükkan esnaf geziyoruz. Bu seyahate çıkış sebebim ve birinci durak olarak Antalya’yı seçerken maksadım şuydu; Antalya hem turizmin hem tarımın hem çiftçinin hem kentlinin, bir ölçüde endüstrinin bir ortada bulunduğu az kentlerimizden bir tanesiydi. Bu esnaf dükkanlarının ortasında herkesi dinledik. 92 puanla atanamayan genci dinledik. Kendisi 92 puanla atanmamış lakin enteresan bir halde 58 puan alan arkadaşı atanmış. Büyük bir haksızlıkla karşı karşıya olduğumuzu gördük. Gerçek kaygısı Türkiye’yle paylaşıp siyasetçiyi sizin kaygılarınızla ilgilenmeye mecbur tutmak için, benim üzere her insanın aranızda gelip resmi tatil yapması için, şuculuktan buculuktan kurtulup seçmenin veli nimet olması için çıktığım bu seyahatin bugün geldiği nokta işte burası.”

Akşener, vatandaşın kendisine verdiği evlilik yüzüklerini göstererek, “Bundan yıllar evvelden şu yüzükle yola çıktılar. ‘Bu yüzükten çoksı olursa ben yanlış işler yapmışım’ dendi. Artık bu yüzüğün yanında gemicikler oldu, ‘beşli çete’ler oldu. 24 milyar lirayı sizin cebinizden alıp aile dostları Hariri’nin cebine koydular” dedi.

Akşener, şöyleki devam etti:

“BU HARAMİ TERTİBİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ”

“Tarım, besicilik, süt üreticiliği ölüyor; sizin işleriniz can çekişiyor. Gençler umutsuz, bu ülkeden gitmek istiyorlar. El ele vereceğiz, evvel bu bizi birbirimize düşüren siyasetçi ekibini ve onların bu tertip üzerinden kurdukları bu harami tertibi bir arada yıkacağız. Neyle yıkacağız? Sandıkla yıkacağız. ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet’ diyoruz. Bakın, bayan kardeşimiz dedi ki ‘Beni bu enkazın altından kurtarın, bu gariplikten kurtarın, sesime ses olun’. Artık sesine ses olacak mıyız? Olacağız. En geç bir yıl daha sonra… 3600 için yemin ettiler, palavra söylemiş olduler. EYT için yemin ettiler, palavra söylemiş olduler. Emekliyi açlığa mahkum ettiler. En düşük emekli maaşı minimum fiyat kadar olmalıdır.”

Akşener’den kelam isteyen bir vatandaş, “Askerliğimi yaptın, bu ülkenin vergilerini ödedim, bu ülkenin vatandaşıyım, eleştirdim diye beni 7 gün cezaevine attı. ‘Beceremiyorsan git’ dedik, ‘istifa et’ dedik, beni cezaevine attı. Sana oy vermeyeceğin Sayın Cumhurbaşkanı” diye konuştu.

‘ÜRETEN BİR TÜRKİYE’Yİ YİNE İNŞA EDECEĞİZ’

Akşener, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Bakın, elektriği kesilmiş aileler var bu ülkede. Onların elektriğinin karşılığı, yalnızca ‘beşli çete’nin ikisinin vergisinin silinmesi kadar, ondan bile az. bu biçimde bir ülke olduk. Bunun yolu sandıkta, demokrasiyle bu sistemi değiştirmektir.”

Elektriği kesilen bir vatandaş ise “Başkanım, ben engelliyim, diz altımdan ayağım protez. Meskende yalnız yaşıyorum. Ocak ayından bu yana üç sefer elektriğim kesildi. ‘Bakıma muhtaç’ raporumu sayacın üstüne koyduğum biçimde elektriğim kesildi” dedi.

Akşener, konuşmasını, “Bu ülkenin imkanları epey, insanı hoş, çalışkan. Üreten bir Türkiye’yi bir daha inşa edeceğiz” diyerek bitirdi.