AK Partili Sebahattin Ceyhun, bayramlaşma programında istifa etti

Muqe

Global Mod
Global Mod
AK Parti Kütahya Vilayet Lideri Sebahattin Ceyhun, Vilayet Teşkilatı’nın bayramlaşma programında istifa etti. Açıklamasında pandemi süreci ile yorulduklarını belirten Ceyhun, “2023 seçimlerine ‘daha enerjik’ bir lider ile gidilmesinin uygun olacağını düşündüm” tabirlerini kullandı.

Ceyhun, istifa konuşmasında şu sözleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile başladığımız misyonumuza 2.5 yıldır dava ruhu ve adalet ekseninde, küçük hesaplara gereksiz polemiklere girmeden hizmet ve gönüllere girme odaklı bir idare anlayışı uygulayarak devam ettik. Açıkçası niyetimiz bir devir yapıp bakılırsavi devretmekti. Pandemi ve daha sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir lider ve idaresi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm. 2.5 sene boyunca ailemize ve özel işlerimize de vakit ayıramadık. Zira siyaset 24 saatlik bir iş. Bu niçinlerle genel merkezimizden nazaranvden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar.

Bu bir bayrak yarışı, makamlar süreksiz. Baki olan davamız. bu biçimde onurlu bir bakılırsave bize layık nazaranv Cumhurbaşkanımıza, Genel Merkez teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Hürmetler sunuyorum.”