AK Partili Özhaseki: Allah herkese bir imtihan veriyor

Muqe

Global Mod
Global Mod
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Kansere Karşı bir arada Derneğince (KANKA) 500. kemik iliği nakli ötürüsıyla bir düğün salonunda düzenlenen kutlamada yaptığı konuşmada, epeyce manalı bir merasim için bir ortaya geldiklerini tabir etti.

Çok duygusal bir ortamda bulunduklarını anlatan Özhaseki, “Bir tarafta yıllarce tedavi görmüş yavrularımız var. Allah kendilerine ufak bir imtihan babında hastalık vermiş. Onu atlatmışlar, aramızdalar. Bana nazaran o yavrularımızın hepsi birer melek. Öbür taraftan Allah’ın şafi ismiyle bahşettiği şifayı verebilmek ismine uğraşan hocalarımız ve işçiler var. Onlar da birer melek adeta. Bir taraftan da hayırseverlerimiz var. Onların hizmetine koşan kardeşlerimiz var. bu biçimde manalı bir ortamda buluşmak değerli.” diye konuştu.

Türkiye’nin 81 vilayetine gittiğini belirten Özhaseki, hayırseverlikte Kayseri’nin Türkiye birincisi olduğunu savundu.

Özhaseki, geride eser bırakmanın ve hayır duası almanın pahalı olduğunu lisana getirerek, salgın periyodunda bile hayırseverlerden dayanak aldıklarını aktardı.

‘ALLAH HERKESE BİR İMTİHAN VERİYOR’

Adeta bir tiyatro oyunu üzere her insanın dünyada kendisine verilen misyonu ve rolü üstlendiğini anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bana biraz belediye başkanlığı, bakanlık, vekillik vesaire düşmüş onu oynuyorum. Değerli olan bu işi gerçek ve düzgün yapabilmek. daha sonra da güzel insan olarak göçüp gidebilmek. Allah herkese bir imtihan veriyor. Ben de 65 yaşıma geldim. Dört başı mamur, her işi rast giden hiç bir sorunu olmayan bir insan görmedim. her insanın bir imtihanı var. her insanın söylemediği saklı bir acısı var. Tahminen de kimselerin olmadığı yerlerde ağladığı işler var. Buradaki ailelerimize de o yavruları vermiş imtihan olarak, onların her türlü gereksinimiyle uğraşıp, gece gündüz hastane kapılarını bekliyorlar. Onlara merhamet ve şefkat gösteriyorlar. Ailelerimize hayli teşekkür ediyorum ve Allah razı olsun diyorum. Birçok engelli aileleri biliyorum ki belediyeye gelip yalvarıyorlardı, ‘Ne olur bir gün ayırın da birkaç saat alın şöyleki bir dinlenelim ne olur, tek isteğimiz bu’ diyorlardı. Bakın baştaki imtihana bakın, 24 saat onunla uğraşıyorlar, bu biçimde ailelerimiz var. İşte o denli ailelerimize de epeyce teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Acıları hepimiz paylaşıp üstesinden geleceğiz. Bu inançla da ben elimden geleni yapıyorum.”