AK Parti heyeti, CHP ve MHP heyetleri görüntü konferans yoluyla bayramlaştı

Muqe

Global Mod
Global Mod
Ramazan Bayramı niçiniyle AK Parti heyeti Genel Lider Yardımcısı Hasret Güçlü başkanlığında, CHP ve MHP heyetleriyle görüntü konferans sistemiyle bayramlaştı.

Siyasi partiler ortası bayramlaşma programı, AK Parti’de Genel Lider Yardımcısı Hasret Güçlü, Genel Merkez Bayan Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın, Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Osman Ertuğrul Yörük’ten oluşan heyet tarafınca gerçekleştirildi.

AK Parti heyetinin, Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Zeynel Emre, Parti Meclis Üyesi Semra Dinçer ile Gençlik Kolları MYK Üyesi Canan Taşer’in bulunduğu CHP heyetiyle görüntü konferans görüşmesinde karşılıklı Ramazan Bayramı tebriğinde bulunuldu.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Varlıklı toplantıda, bu yılki Ramazan Bayramı’nın ehemmiyetine ve Kovid-19 önlemlerine değinerek, şöyleki konuştu:

“Son 2 yıldır malumunuz pandemiden dolayı teşkilatlarımız bir kapalı devre sistem içerisinde çalışıyordu. Son 2 yıldan daha sonra bu sene biz her vakit yaptığımız üzere eski çalışma modelimize dönme imkanımızı bulduk. Ben dün Tokat’taydım, ilçelerimize gittim, ziyaret ettim. Şunu gördüm ki herkes epey özlemişti bu biçimde bir ağır çalışmayı. Bu manada bir olağan hayata dönüş olarak gördük hem ramazanı tıpkı vakitte uzun bir vakitten daha sonra birinci kez gerçek bir bayram yaptığımızı düşünüyorum. Bu manada bizim için epey değerliydi, teşkilatlarımız için de o denli vatandaşlarımız için hakeza o denli. Ümit ediyorum tüm dünya için, Türkiye için artık sıhhat meselelerinin olmadığı bir dünya olur. bu biçimde bir dua etmek isterim açıkçası.”

Zengin, “Biz önümüzdeki bayram, Allah’tan bir karşıtlık şayet olmazsa Kurban Bayramı’nda yüz yüze olacağız. AK Parti Genel Merkezi olarak, tüm siyasi partilerden arkadaşlarımızla ümit ediyoruz son sefer bu biçimde telekonferansla bir ortada olacağız. ondan sonrasındasında Kurban Bayramı’nda yüz yüze olmayı, karşılıklı çay içmeyi ümit ediyoruz.” diye konuştu.

Siyasi partiler ile görüntü konferans sistemiyle bayramlaşma programının, Bilim Heyeti’nin Kovid-19 önlemlerine yönelik açıklamasından evvel planlandığını vurgulayan Güçlü, “Biliyorsunuz bir 15 gün kadar evvelden biz, nasıl programlayacağımıza karar verme muhtaçlığı duyduk, bu biçimde Sıhhat Bakanlığımız resmi açıklamasını çabucak hemen yapmamıştı. Alışılmış biz evvel onların açıklama yapmasını beklediğimiz için onlardan evvelden bu biçimde bir şey yapmayı yanlışsız bulmadık. O sebeple pandeminin koşullarına uygun bir görüşmeyi tercih ettik. Yüz yüze olmayı her vakit fazlaca tercih ederim. Kurban Bayramı inşallah o denli olacak.” dedi.

MHP HEYETİ İLE GÖRÜŞME

AK Parti heyeti, akabinde Genel Lider Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MYK üyeleri Turan Şahin ile Fatih Çetinkaya’dan oluşan MHP heyetiyle görüntü konferans yoluyla görüştü.

Son 2 yıldır pandemi niçiniyle parti teşkilatlarında farklı bir çalışma modeline geçildiğini anlatan Güçlü, şu biçimde devam etti:

“Fakat, bu ramazan eski modelimize bir daha dönme imkanımız oldu. Teşkilatlarımız hayli özlemiş, vatandaşımız da bizi özlemiş onu fark ediyoruz. O manada dayanılmaz bir hareketlilik vardı, işte konutlarda yemekler pişirildi, bayan kollarımız kendileri yaptı götürdü, gençlik kollarımız sahurlar yaptı ve menemenler yaptılar. Çok hoş telaşlı çalışmalar oldu, alışılmış bunları yaparken asıl sorunumuz hayli doğal olarak seçmenimiz ve vatandaşımız neyi talep ediyor, neyi daha ağır çalışmamız lazım onlardan bilgi alıyoruz ve onun sonucunda yine siyasetimizi gözden geçiyoruz ve üzerine çalışmalar yapıyoruz. tekrar dönmüş olduk olağan tempomuza.”

Zengin, 2023’te yapılacak seçimlere yönelik çalışmalar hakkında da şunları kaydetti:

“1 yıllık bir müddetç var. İşte adaylık süreçlerini filan çıkarırsanız, bu biçimde tempolu çalışacağımız seçim atmosferi haricinde bir 6 aylık sürecimiz var. Biz de motamot sizin üzere Cumhur İttifakı ismine her anımızı en uygun biçimde kıymetlendirmek istiyoruz. bir daha bölge toplantıları biz de yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Dinleme toplantıları yapıyoruz bilhassa sektörel toplantılar, biz Halkla Münasebetler Ünite Başkanlığı olarak bunlara yoğunlaştık. Bayram daha sonrasında o planlama içerisinde kesimlerle alakalı daha ağır programlar yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mız hakeza her akşamını başka kıymetlendirdi hatta sahurlar yaptı gençlik kollarımızla. Bu manada epeyce ağır devam ediyoruz.”

Zengin, AK Parti olarak MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ve tüm MHP’lilerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.