10. Cumhurbaşkanı Sezer’den Seyahat davası reaksiyonu: Gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum

Muqe

Global Mod
Global Mod
2013’teki Seyahat Parkı hareketlerine ait beraat sonucunın bozulmasının akabinde Çağlayan Adliyesi’nde görülen üçüncü Seyahat Parkı davasının karar duruşması kararında Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası, 16 bireye ise 18’er yıl mahpus cezası verildi.

Mücella Yapan, Can Atalay, Çiğdem Mater, Yiğit Ekmekçi, Hakan Altınay ve Mine Özerden’in tutuklanmasına karar verildi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Seyahat Davası’nda haklarında mahkûmiyet sonucu verilen Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Hakan Altınay’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. Ziyaret daha sonrası yaptığı açıklamada 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’le telefonda görüştüklerini söyleyen Özel şu sözleri kullandı:

“Ahmet Necdet Sezer diyor ki ‘Tutulan; evlatlarından, çocuklarından ayrılan beraat ettikleri bir davadan, kanıtı durumu değişmeden sonucu etkileyecek bir daha yargılama üzere bir durum ortaya çıkmadan, tekrar tekrar yargılanıp cezalandırılmalarından keder duyuyorum. Aileleri için üzülüyorum. Onlar için gözyaşı dökebilirim ancak gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum.”